A konferencia youtube csatornája

A konferencia youtube stream segítségével megvalósított online eseményei visszanézhetők a konferencia

youtube csatornáján

A fenti linken a Whova program használatáról és az online működésről tájékoztató videó segédletek is elérhetők.

Elkészült a programfüzet

A konferencia programfüzetének pdf állománya május 14-én bekerült a Whova felület Documents menüpontja alá. Tájékoztató jelleggel osztjuk meg alább is. A támogatók, védnökök és szervezők felsorolása mellett a programfüzet tartalmazza a tagozati beosztást és zsűri névsort, áttekintő és részletes programot, ismertetést az OTDK-ról, a Roska Tamás díjról és a díjazottról. Az előadások kivonatai tagozat szerinti bontásban szerepelnek.

programfüzet

A kémiás véleményvezér — a zsűri döntött

Megszületett a döntés a "A kémiás véleményvezér" felhívásra érkezett pályaművekről. A zsűri döntéséről a pályázók május 12-én, email útján értesítést kaptak. A zsűri által érdemesnek ítélt pályaművek bekerültek a Whova felület Video Gallery menüpontja alá. A Whova felületen regisztrált és feliratkozott résztvevők a konferencia időtartama alatt bármikor lejátszhatják és lájkolhatják a pályaműveket. A Whova felületen legtöbb lájkot kapott videó külön közönségdíjban is részesül. A pályaművek lájk jelöléséhez aktív résztvevőként kell csatlakozni a Whova felülethez.

A zsűri által érdemesnek ítélt pályaművek a konferencia kiemelt, online eseményein is vetítésre kerülnek.

A zsűri által megítélt díjak a közönségdíjjal együtt kerülnek hirdetésre a konferencia záróeseményén.

A konferencia programja végleges

A 35. Kémia OTDK tagozati üléseinek beosztása május 8-ával véglegesnek tekinthető. A tagozati zsűrik beosztása szintén elkészült. Tájékoztató jelleggel osztjuk meg alább a konferencia áttekintő programját, pdf állományban. Ez a fájl elérhető a Whova felületen, a Documents menüpont alatt is. Az áttekintő program megegyezik a Whova felületen és a látogatóknak javasolt oldalon található részletes beosztással, csupán más nézetet ad a konferencia eseményekről.

a konferencia programjának áttekintő nézete

Hirdetőtáblára való, figyelemfelhívó program elérhető ide kattintva.

Megnyílt az on-line konferencia felület

A 35. Kémia OTDK on-line konferencia felülete a Whova szoftverben érhető el. A felület április 23-án megnyílt. Ezzel elérhetővé vált a végleges tagozati beosztás és a konferencia tervezett programja.
A konferencia résztvevőit ezúton hívjuk csatlakozásra a Whova felületen. A csatlakozási módokról röviden tájékoztat a konferencia honlapjának főoldala.

Csatlakozási útmutató és segédlet elérhető az egyes csatlakozási módozatok alatt, t.i. előadó / zsűri vagy aktív résztvevő.

Csupán néhány kiszemelt előadást megtekintése, látogatóként, ezen az oldalon javasolt. Így a Whova szoftver használata elkerülhető.

A kémiás véleményvezér

Az ELTE Kémiai Intézete vetélkedőt hirdet „A kémiás véleményvezér” cím elnyeréséért. A vetélkedőre középiskolás diákok egyéni vagy csoportos nevezését várjuk. Olyan rövid (2-5 perces) videóval lehet nevezni, melyben a jelentkező(k) a saját korosztály számára meggyőzően érvel(nek) a kémia haszna és szépsége mellett. A zsűri által legjobbnak ítélt videókat díjazzuk. A videók a 35. kémia OTDK on-line konferencia platformján bemutatásra kerülnek.
Részletek megtekintéséhez kattintson a felhívás középiskolásoknak linkre.

Híreinket az alábbi facebook oldalon is megtalálja: